Restaurování nábytku

V restaurování nábytku máme obrovské zkušenosti, kdy jsme schopni restaurovat nábytek z různých historických epoch. Vrátíme původní krásu každému předmětu, ať už se jedná o lustry, svítidla, vyřezávaná schodiště či rustikální kuchyně.

Restaurování starožitného nábytku

Restaurování starožitného nábytku provádíme pomocí klasických metod, kdy se snažíme zachovat maximum z daného období a zpracování.

Mezi takové úpravy patří například velmi pracná šelaková politura (dokonale hladký povrch s vysokým leskem) či pozlacování plátkovým zlatem.

Další ukázky práce naleznete v galerii

 


Naše zkušenosti s řezbářstvím a restaurátorstvím

Bohatých zkušeností s řezbářstvím a restaurátorstvím jsme využili zejména při obnově kompletního vybavení německého zámku Karlstein, kterou jsme prováděli tradičními metodami pro restaurování tak, aby byla zachována historická hodnota. Tyto řezbářské a restaurátorské práce byly prováděny na etapy po dobu dvanácti let.

Restaurování s citem

U každého nábytku a předmětu se snažíme zachovat historickou hodnotu, kterou díky šetrnému restaurování můžeme předat dalším generacím. Občas se v naší truhlárně objeví kousky, u kterých lze jen těžko uvěřit, že by šly „oživit“. Po mnoha hodinách pečlivé práce, kdy si majitelé přicházejí pro hotovou zakázku, občas nevěří tomu, že se jedná o stále tentýž kousek, který září novotou a přitom má svůj osobitý mnohaletý příběh. A to je pro nás ta největší odměna.

Nevíte si rady se starým nábytkem? Pro první konzultaci nám postačí fotografie a následně po důkladné prohlídce vám připravíme seznam nutným prací pro záchranu daného nábytku a cenou kalkulaci. Kontaktujte nás.