Řezbářství Hradec Králové

Terra Interier je specialistou na řezbářství a restaurátorství, což pramení z našich zkušeností s touto činností, a také z touhy, používat při práci vlastní ruce a využívat jejich šikovnosti.

Řezbářské práce

Práce se dřevem je velice kreativní a nabízí téměř neomezenou tvorbu. Nejčastěji jsou řezbářské práce spojené s různými reliéfy, rámy, nábytkem, dále hračkami, kuchyňským vybavením či šperky. Chcete originální lavičku na zahradu? Rodinný erb? Nebo repliku historické hračky? Záleží jen na vašich představách, neváhejte nás kontaktovat.

Další ukázky práce naleznete v galerii

Když se skloubí řezbářství a restaurátorství

Práce se dřevem je krásná a když se ještě spojí s možností obnovit zašlou krásu, je to i výzva. Při restaurátorství využíváme mnohaleté zkušenosti z rodinného řemesla řezbářství a vždy nás těší, když navrátíme nábytku jeho původní vzhled.

Tradiční šetrné postupy jsme využili například na německém zámku Karlstein, kde jsme po dobu dvanácti let restaurovali a obnovovali zámecké vybavení, a díky tomu jej zachovali pro další generace.

Historie firmy začíná řezbářstvím

Jelikož naše firma vzešla původně výhradně z řezbářského řemesla, jsme schopni citlivě restaurovat širokou škálu nábytku z různých historických epoch. Restaurování starožitného nábytku provádíme klasickými metodami včetně povrchových úprav šelakovými politurami nebo pozlacováním plátkovým zlatem. Na zakázku vyrábíme mnohoramenné lustry, nástěnná svítidla, luxusní vyřezávaná schodiště, rustikální kuchyně i celé interiéry.

Chcete využít řezbářské řemeslo? Neváhejte nás kontaktovat.